Czy wymiana opon ma wpływ na zużycie paliwa?

To jest uważam że drugi w kolejności czynnik na który powinniśmy zwracać uwagę wtedy gdy zmieniamy opony i kupujemy nowe. Oczywiście opór toczenia ma istotne znaczenie dla zużycia paliwa ale jeżeli decydujemy się na zakup opon to uważam że powinniśmy głównie brać pod uwagę ich przyczepność. Warsztaty samochodowe które wymieniają opony powinny zwracać uwagę państwu że nie jest to tak priorytetowe w przypadku zakupu nowych opon. Tak naprawdę jeżeli przyjrzymy się klasyfikacjom to okaże się że te które mają wysoką przyczepność najczęściej charakteryzują się raczej gorszymi parametrami toczenia się czyli potrzebują więcej paliwa. Ale tutaj oczywiście jest wybór w postaci coś za coś. Albo wymieniamy opony w celu osiągnięcia bezpieczeństwa albo nie wymieniajmy ich wcale.

Advertisements

3 thoughts on “Czy wymiana opon ma wpływ na zużycie paliwa?

  1. Tego szukałam. Wpis jest super. Dodaję Cię do mojej listy najlepszych blogów o motoryzacji – blogi-motoryzacyjne.blogspot.com. Liczę na więcej ciekawych wpisów. Pozdrawiam gorąco, Kasia.

  2. O.k., a co ze zmianą szerokości opony – jak duży może mieć ona wpływ na zużycie paliwa – obecnie używam, dość nietypowych opon 205/65/15, chciałem zmienić felgi na 17 i wrzucić coś takiego:

    http://www.feuvert.pl/sklep/opony/barum-bravuris-2-245-40-R17_284779.html

    Pomijając już, że komplet felga+opona będzie ważył więcej, przy przejściu na 17-stki, to chyba sporo zwiększy się szerokość opony, a co za tym idzie wzrośnie zużycie paliwa. No i właśnie – o ile ? Litr? Półtora na setkę?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s